четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Реал (М) се насади на Баерн (М)

liga na sampioni

Поврзани вести

Пред неколку минути заврши ждрепката за полуфиналната фаза од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони.

Најтрофејниот шпански клуб, Реал (М) за противник го доби актуелниот светски и европски клупски шампион, Баерн (М), а најпријатното изненадување на европската сцена, тимот на Атлетико (М) ќе биде и повеќе од сериозна пречка за лондонскиот премиерлигаш Челзи.

Првите натпревари се играат на 22 и 23 април во Мадрид, а реванш дуелите во Минхен и Лондон се закажани за 29 и 30 април.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести