вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 32

Реал (М) во очај после големиот кикс во Валјадолид

Реал (М) дојде до посакуваното водство во 35 минута со прекрасниот погодок на Серхио Рамос, а израмнувачкиот погодок, постигнат во 85 минута беше дело на Хумберто Осорио.

real madrid vo ocaj

Поврзани вести

Со новиот неочекуван кикс, освоија само еден бод во заостанатиот дуел против домашниот тим на Валјадолид, фудбалерите на Реал (М) најверојатно ставија крај на сите надежи кога е во прашање борбата за шампионската титула во шпанската Примера дивизион.

Избраниците на Карло Анчелоти имаа обврска да забележат триумф на незгодното гостување, но целата ситуација доби сосема поинаков тек во 8 минута, кога поради посериозна повреда од игра беше повлечен најдобриот фудбалер во дресот на „кралскиот клуб”, Кристијано Роналдо.

Реал (М) дојде до посакуваното водство во 35 минута со прекрасниот погодок на Серхио Рамос, а израмнувачкиот погодок, постигнат во 85 минута беше дело на Хумберто Осорио.

На две кола до крајот на актуелната сезона, Реал (М) има четри бода побалку од лидерот на првенствената табела, тимот на Атлетико (М) и еден бод помалку од каталонскиот гигант Барселона.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести