недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Реал Мадрид и Макаби ќе играат за титулата во Евролигата

real m

Последни вести

Кошаркарите на Реал од Мадрид и Макаби Телавив ќе играат за титулата во Евролигара.

Кралевите во финалето на фајнл форот што се одржува во Милано се пласираа, откако во полуфиналето го декласираа вечниот ривал Барселона со 100:62

Серхио Родригез со 21 поени и Никола Миротиќ со 19 кошеви го предводеа Реал Мадрид до убедливиот триумф, а кај Барселона единствен кој беше поентерски на висина на задачата, хрватскиот интернационалец Анте Томиќ со16 кошеви.
Израелците, пак во утрешното финале се пасираа откако во драматичен и неизвесен натпревар до крајот ја совладаа ЦСКА Москва со 68:67.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести