петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Реал Мадрид нуди 75 милиони евра за Јаја Туре

yaya-500

Поврзани вести

Фудбалскиот клуб Рерал Мадрид е богат и може да си дозволи вносни понуди за најдобрите светски асови.

Желба на европскиот владетел е фудбалерот кој е меѓу најквалилтетните во редовите на англискиот шампион, Манчестер Сити, Јаја Туре.

Предводникот на мадриѓаните, тренерот Анчелоти е подготвен заработеното од Ди Марија да го вложи за доведување на Туре, со што „Граѓаните“ би можеле да бидат побогати за 75 милиони евра.

Италијанецот располага и со одличниот Тони Крос, како и да е, целта му е квалитетен среден ред.

Ако се договорат, искусниот Туре ќе биде четвртиот фудбалер на „Сантијаго Бернабе“, кој вреди над 75 милиони евра, заедно со Роналдо, Герет Бејл, како и со Џејмс (Хамес) Родригез.

Туре беше со желба да се пресели од „Итихад“ поради заборавена роденденска честитка од Сити.

Шпанскиот фудбалски состав е заинтересиран и за капитенот на Борусија Дортмунд, Матс Хумелс.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести