четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 18

Реал Мадрид и Олимпијакос со деветти триумф во Евролигата

Во кошаркарската Евролига се одиграа четири средби од 13.коло. До деветтите победи стигнаа Реал Мадрид и Олимпијакос, домашниот терен го искористи и Уникс Казан, додека Жалгирис се радуваше на теренот на Анадолу Ефес.

олимпијакос

Поврзани вести

Резултати:

Уникс Казан – Галатасарај 73:60,
Анадолу Ефес – Жалгирис 71:84,
Олимпијакос – Црвена звезда 73:65 и
Реал Мадрид – Бамберг 95:72.

Другите четири натпревари од ова коло се играат вечер:
Фенербахче – Дарушафака,
Армани Милано – Панатинаикос,
Макаби Тел Авив – ЦСКА Москва и
Басконија – Барселона.

Табела: ЦСКА Москва 11-1 (победи-порази), Реал Мадрид 9-4, Олимпијакос 9-4, Басконија 8-4, Фенербахче 8-4, Панатинаикос 7-5, Дарушафака 6-6, Анадолу Ефес 6-7, Макаби Тел Авив 5-7, Барселона 5-7, Жалгирис 5-8, Црвена звезда 5-8, Армани Милано 4-8, Бамберг 4-9, Уникс Казан 4-9 и Галатасарај 4-9.

Најчитани вести