вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Реал Мадрид пресилен за Партизан

partizanjpg

Поврзани вести

На стартот од Топ 16 фазата во кошаркарската Евролига, поуспешни беа гостинските екипи. Во Ф групата гостите победија на двата дуела: Партизан беше поразен од Реал Мадрид со 64:80, додека Галатасарај загуби од Макаби со 84:90.

Резултати во Е групата: Уникаха – Лаборал 79:93, Панатинаикос – Армани 73:57 и Барселона – Анадолу Ефес 84:65.
Вечерва се играат три натпревари. Група Е: Олимпијакос – Фенербахче Улкер.

Група Ф: Локомотив Кубан – ЦСКА Софија и Жалгирис Баерн Минхен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести