недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 52

Реал Мадрид сигурен во дуелот со Сосиедад

„Кралскиот клуб“ поведе со голот на Матео Ковачиќ во 38.минута. На 2:0 зголеми Кристијано Роналдо во 51.минута, а конечните 3:0 ги постави Алваро Мората во 82.минута.

мадрид

Поврзани вести

Реал Мадрид сега има четири бодови повеќе од конкурентите и еден натпревар помалку.

Резултати на натпреварите од 20.коло од Примера:

Бетис – Барселона 1:1,
Еспањол – Севиља 3:1,
Атлетик Билбао – Хихон 2:1,
Реал Мадрид – Реал Сосиедад 3:0,
Леганес – Селта 0:2,
Еибар – Депортиво 3:1,
Алавес – Атлетико Мадрид 0:0,
Виљареал – Гранада 2:0 и
Осасуна – Малага 1:1.

Вечерва се игра натпреварот Лас Палмас – Валенсија.

Табела: Реал Мадрид 46 бодови, Барселона 42, Севиља 42, Атлетико Мадрид 36, Реал Сосиедад 35, Виљареал 34.

Најчитани вести