Спорт

Реал Мадрид тргнува по Теодосиќ

Реал Мадрид тргнува по Теодосиќ

Се погласни се шпекулациите околу заминувањето на Серхио Љуљ и Серхио Родригез во НБА лигата, па токму поради ова и раководството на Реал Мадрид веќе почна да прави список со евентуални засилувања.

Прв на таа листа е бекот на ЦСКА Москва, Милош Теодосиќ кој е фаворит за засилување на плејмејкерската позиција во “кралскиот клуб”. Воедно Србинот е и еден од најдобрите кошаркари на “армејците”, па неговото ангажирање ќе биде навистина тешка задача за мадриѓаните.

Инаку и двата тима се пласираа на Ф4 турнирот кој ќе се игра во Мадрид, а големи се шансите токму овие два тима да се сретнат во финалето, по што “домаќините” ќе можат на “своја кожа” да почувствуваат дел од репертоарот на Теодосиќ.