недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Реално шоу: Kога пензионери ќе „одлепат“ (ВИДЕО)

Еден од омилените ноќни клубови за пензионерите е оној на Тенерифе, наречен „Божја чекална“.

soupenzioneri

Поврзани вести

На британскиот Channel Five, од скоро се емитува нов документарец  OAP’s Behaving Badly, кој следи група пензионери што одлучиле да ја потрошат целата заштеда на журкање.

Ако мораме да ги споредиме, би ги споредиле со тинејџери, само со повеќе искуство.

Еден од омилените ноќни клубови за пензионерите е оној на Тенерифе, наречен „Божја чекална“, а сопственикот на клубот Марк Крејг е сосема искрен кога вели:

„Имаме гости од 15-70-годишна возраст, а ви велам, прилично се напалени кога малку ќе се напијат“.

Погледнете дел од ова бизарно реално шоу.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести