четврток, 29 јуни 2017  |  Вести денес: 43

Рецепт: Идеален сок против пролетен замор

sok-portokal

Поврзани вести

Сокот од портокал и ленено масло можете да го конзумирате секојдневно, а неговата примена е брза и едноставна.

Состојки:

  • 3 излупени портокали
  • 1 лажица ленено масло
  • 1 дл студена вода

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и добро измешајте. Ако немате блендер, рачно исцедете ги портокалите, па во нив додадете го маслото и водата и добро промешајте.

Најчитани вести