сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 56

Рецепт: Тесто за пица со само три состојки

piza-testo

Поврзани вести

Се што ви треба за подготовка на ова тесто е јогурт, лажичка прашок за печиво и 1, 5 филџан брашно.

Едноставно, измешајте ги состојките и замесете тесто. Ако е потребно, додадете уште брашно, за тестото да не ви се лепи под рацете.

Уште една добра работа е што ова тесто немора да стои, туку веднаш можете да го растегнете, да го филувате по желба и да ја направите највкусната пица.

Најчитани вести