понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 29

Рецепт за здрав и долг живот: Четири состојки за еликсир на вечноста

Во оваа магична напивка се крие рецепт за здрав и долг живот. Важно е дека пијалакот се пие веднаш по подготовката, а потребни ви се само четири состојки.

recept-dolg-zivot

Поврзани вести

Во оваа магична напивка се крие рецепт за здрав и долг живот. Важно е дека пијалакот се пие веднаш по подготовката, а потребни ви се само четири состојки.

Состојки:

    • 4 моркови
    • 3 јаболки
    • Сок од половина лимон
    • Парче излупен ѓумбир (2 цм)

Подготовка:

Сите состојки…

Најчитани вести