среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Рецесијата во Грција во последниот квартал 2,6 отсто

grcko zname

Поврзани вести

Рецесијата на грчката економија во текот на четвртиот квартал од 2013 година е на ниво од 2,6 отсто, кое е пониско од годишниот просек во земјата, јавува АФП повикувајќи се на националната статистика агенција на Грција.

Податоците покажуваат дека БДП-тп на балканската земја за последните три месеци од 2013 година паднал на 2,6 отсто во однос на истиот период 2012 година.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести