сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Речиси 3 тони течен хероин запленет во Грузија

drugs-needle-candle

Поврзани вести

2.790 килограми течен хероин запленет во Грузија.

Хероинот бил скриен во 93 контејнери за течен сапун со по околу 30 килограми течност. Големото количество било откриено во автомобил, кој влегол на грузиска територија од Азербејџан и кој патувал за Турција. Приведени се двајца грузиски државјани.

Анализите покажале дека наркотикот содржи 80 проценти чист хероин и е со вредност на црниот пазар стотици милиони долари.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести