сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Речиси 400 илјади денари украдени од СЦ „Борис Трајковски“

16102012132907_boristrajkovskisala

Поврзани вести

Речиси 400 илјади денари украдени од сеф во СЦ „Борис Трајковски“.

Непознат сторител од сефот одзел дневен промет во износ од 376.220 денари, како и плик со 21.000 денари. Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести