среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Речиси 6 илјади петарди пронајдени кај штипјанец

petardiii

Последни вести

Штипската полиција вчера изврши претрес во домот на Т.С.(47) од Делчево при што пронајдени и одземени се вкупно 5.632 броја на пиротехнички средства петарди.

По целосно расчистување на кривично правниот настан, соопшти денеска МВР,  ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Најчитани вести