петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Речиси двојно намалена цената на ученичко – студентскиот билет

Ова се новите цени за градскиот превоз

Ова се новите цени за градскиот превоз

Поврзани вести

Учениците и студентите ќе го купуваат месечниот билет за автобусите на ЈСП за 620 денари, наместо 1050, колку што беше досега.

Сите заинтересирани ученици и студенти месечните билети  ќе може да  ги набават на билетарниците на Јавното сообраќајно претпријатие –Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести