сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Речиси тон хероин запленет кај Атина

heroin

Поврзани вести

Речиси тон хероин е запленет, а 14 лица се уапсени во близина на Атина.

Ова е второ запленување дрога во изминатите седум дена.

Според првичните информации, 986,5 килограми хероин се донесени со танкер во Грција и пронајдени во складиште во поморското место Коропи на околу 40 километри од Атина.

Меѓу уапсените најголем број се членови на екипаж од танкерот – 10 се странци и директорот на грчка компанија кој е сопственик на бродот како и тројца други вмешани во аферата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести