понеделник, 21 август 2017  |  Вести денес: 57

Референдум за обединување на Албанија и Косово?

Пратеникот во косовското Собрание од редовите на  Демократската партија на Косово, Наит Хасани, изјави дека Косово треба да го искористи своето уставно право да донесе закон и да организира референдум за обединување со Албанија.

133363420

Поврзани вести

Тој кажа дека од поодамна барал од својата владејачка партија да работи на усвојување на закон што на граѓаните ќе им го даде  правото да одлучат за своето обединување со Албанија, пренесе порталот Кошев.

Најчитани вести