вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Регионална обука против организиран криминал и трговија со дрога

Обуката е во организација на Амбасадата на САД во Скопје и програмата ИЦИТАП Македонија, заедно со американската амбасада во Хрватска и македонското Министерство за внатрешни работи.

jan

Поврзани вести

Во Центарот за обука во Идризово денеска ќе започне четвртиот модул за регионална обука во рамките на програмата „Партнерство за едукација“ именуван „Борба против организиран криминал и трговија со дрога“.

Обуката е во организација на Амбасадата на САД во Скопје и програмата ИЦИТАП Македонија, заедно со американската амбасада во Хрватска и македонското Министерство за внатрешни работи.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести