недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Регистерот на педофили во Македонија со 280 илјади посети

Регистарот содржи податоци за името и презимето, датумот на раѓање, адреса на живеење, кривичното дело за кое е осуден и фотографија.

pedofili

Последни вести

Официјалниот регистар на педофили во Македонија, на кој може да се побараат информации за лицата осудени за ова кривично дело, за 2,5 години го посетиле над 280 илјади граѓани.

Регистарот содржи податоци за името и презимето, датумот на раѓање, адреса на живеење, кривичното дело за кое е осуден и фотографија.

На ваков начин осудените лица ќе бидат контролирани до крајот на нивниот живот, со цел да се следи нивната состојба, движење и местоположбата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести