понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Регистриран земјотрес на Крит

zemjotres

Поврзани вести

Земјотрес со јачина од 4,2 степени регистриран на Крит.

Епицентарот на потресот бил на пет километри источно од Јерапетра на островот Крит.

Нема информации за настрадани или предизвикана материјална штета.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести