вторник, 27 јуни 2017  |  Вести денес: 54

Регистриран земјотрес во Карбинци

Утринава во 8 часот и 11 минути е регистриран земјотрес со епицентар на 59 километри источно од Скопје, западно од Карбинци. 

карбинци

Поврзани вести

Според Рихтер земјотресот е со магнитуда од 2,7 степени.

Изминативе два дена потреси се регистрирани во Турција, Грција и Албанија.

Најчитани вести