понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Регулаторна денеска ќе ги соопшти новите цените за парно греење

РКЕ, според пишувањата на одредени медиуми, ќе најави намалување на цените за топлинската енергија од 1 август.

radiator-500

Последни вести

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) за денеска најави прес-конференција на тема цени на топлинската енергија.

РКЕ, според пишувањата на одредени медиуми, ќе најави намалување на цените за топлинската енергија од 1 август.

Kомпаниите што се занимаваат со производство, снабдување и со дистрибуција на топлинска енергија до Регулаторна доставиле барања за одобрување регулиран приход.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести