понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Реина се врати на Енфилд

REINA SE VRATI NA ENFILD

Поврзани вести

Агентот на искусниот шпански голман, Пепе Реина, Мануел Гарсија Куилон, откри дека неговиот клиент повторно ќе го облече дресот на англискиот премиерлигаш Ливерпул.

Репрезентативецот на Шпанија во изминатата сезона настапуваше како позајмен голман во дресот на италијанскиот калчолигаш Наполи, но неговиот договор не беше откупен на крајот од сезоната.

“Знам дека има секакви шпекулации околу иднината на мојот клиент. Јас можам да потврдам дека Пепе во новата сезона ќе го носи дресот на Ливерпул. Нема да остане во редовите на Наполи. Реина до крај ќе го испочитува договорот кој го има со англискиот клуб”, изјави Куилон.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести