петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 46

Реина ужива во Минхен

pepe-500

Поврзани вести

Шпанскиот фудбалски репрезентативец кој беше соиграч на македонскиот интернационалец Горан Пандев во Наполи Пепе Реина, се пресели во редовите на Баерн од Минхен.

Искусниот чувар на мрежата во Италија беше позајмен од „Енфилд роуд“ и понуди одлични изданија меѓу стативите претходната натпреварувачка кампања.

„Се радувам што сум во еден од најдобрите фудбалски клубови на светот. Уживам во Минхен“, вели Реина за официјалната интернет-страница на Баварците.

Во редовите на бундеслигашкиот шампион наредната сезона ќе чека можност од клупата, затоа што репрезентативниот голман на Германија, Мануел Ноер е прв избор на тренерот.

Чуварот на мрежата кој настапувал и за Виљареал, со националната селекција на Шпанија освои две шампионски титули на Европско фудбалско првенство, како и една на Мундијал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести