сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Рејес летна аквизиција на Олимпијакос

REJES VO OLIMPIJAKOS

Поврзани вести

Поранешниот репрезентативец на Шпанија, а сега стандарден првотимец во дресот на Севилја, Хозе Антонио Рејес, ќе биде најзвучната летна аквизиција на актуелниот шампион на Грција, тимот на Олимпијакос.

Пресудно за преселбата во Грција е фактот дека Олимпијакос и во новата клупска сезона ќе се натпреварува во групната фаза од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, додека Севилја ќе се обиде да ја одбрани шампионската титула во Лигата на Европа.

Од продажбата на искусниот крилен напаѓач, челниците на Севилја очекуваат заработувачка од најмалку 6 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести