сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 32

Реки народ во Штип: Граѓаните бараат избори за крај на деструкциите на СДСМ

stip1-gdom

Поврзани вести

Илјадници граѓани денес излегоа на народниот собир во организација на Граѓанското движење за одбрана на Македонија. Тие испратија порака дека „За Македонија се работи“ и дека за добро на нашата земја избори мора да има.

stip2-gdom

Само со избори, порачаа штипјани, ќе биде ставен конечен крај на деструкциите на СДСМ и кризата во која опозицијата ја втурна Македонија.

Најчитани вести