среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Реконструирана водоводната мрежа на улица 101во Волково

vodovod-i-kanalizacija-486x272

Поврзани вести

Јавното претпријае Водовод и канализација-Скопје во населеното место Волково ја реконструираше постоечката водоводна мрежа на улицата 101, крак 1.

Со реконструкцијата беа заменети старите поцинковани цевки со нови полиетиленски цевки профил ND 90 милиметри во должина од 177 метри. За корисниците реконструкцијата значи подобро и поквалитетно водоснабдување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести