вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Реконструкција и санација на неколку улици во Црниче

asfalt

Поврзани вести

​Продолжува реконструкцијата и санацијата на улици и крпење на ударни дупки на улици во Црниче.

Во моментот се изведуваат градежни работи на улиците: “Востаничка”, “Неврокопска”, “Чедомир Кантарџиев”.

По завршување на градежните работи на горенаведените улици ќе се пристапи кон санација на ударни дупки и на други улици лоцирани во Црниче.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести