петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Рекорден број на погодоци во Германија

rekorden broj na pogodoci

Поврзани вести

Рекорден број на погодоци, вкупно 12, беа постигнати на последните два натпревари од 26. коло во германската Бундес лига.

Убедлива победа од 5:2 на гостувањето во Нирнберг забележаа фудбалерите на Ајнтрахт од Франкфурт, а минимална победа од 3:2, над моментално четвртопласираниот тим на табелата, Баер од Леверкузе, остварија фудбалерите на Хофенхајм.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести