Спорт

Рекорден број на погодоци во Германија

Рекорден број на погодоци во Германија

Рекорден број на погодоци, вкупно 12, беа постигнати на последните два натпревари од 26. коло во германската Бундес лига.

Убедлива победа од 5:2 на гостувањето во Нирнберг забележаа фудбалерите на Ајнтрахт од Франкфурт, а минимална победа од 3:2, над моментално четвртопласираниот тим на табелата, Баер од Леверкузе, остварија фудбалерите на Хофенхајм.