среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Рекордна понуда од Борусија Д. за Имобиле

Неофицијално, челниците на Борусија од Дортмунд се подготвени да одвојат околу 25 мил. евра за 23-годишниот репрезентативец на Италија.

REKORDNA PONUDA ZA IMOBILE

Последни вести

Германскиот бундеслигаш Борусија од Дортмунд најверојатно ќе излези како победник во трката по потписот на најголемата ѕвезда во дресот на италијанскиот калчолигаш Торино, Чиро Имобиле.

Неофицијално, челниците на Борусија од Дортмунд се подготвени да одвојат околу 25 мил. евра за 23-годишниот репрезентативец на Италија.

Најдобриот голгетер во дресот на Торино е во ко-сопственост со големиот градски ривал, тимот на Јувентус, а фудбалските медиуми во Италија се убедени дека генералниот менаџер на “старата дама”, Џузепе Марота на стартот од летниот преоден рок ќе испрати официјална понуда за откуп на втората половина од договорот на Имобиле.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести