вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Рекордна продажба на седум станови во еден ден во Адора инжинеринг

Во првите месеци од 2014-та во Адора Инженеринг продажбата на станови се зголеми за 10 проценти споредено со истот период минатата година.

Pod Vodno-Centar, Skopje

Поврзани вести

Со продажба на седум елитни станови во еден ден, Адора Инженеринг забележа своевиден рекорд во продажбата годинава. Во текот на март компанијата има продадено 26 станови, а од почетокот на годинава досега се продадени 76 елитни станови на овој градежен супребренд.

За Адора Инженеринг ова е потврда на големиот интерес на граѓаните за елитните станови во нејзините објекти во Скопје и Охрид, кои се одликуваат со докажана врвна сеизмичка стабилност, висок квалитет според современите светски стандарди и долгорочна економичност која на станарите ќе им штеди енергија и трошоци за греење шест пати споредено со порано.

Во првите месеци од 2014-та во Адора Инженеринг продажбата на станови се зголеми за 10 проценти споредено со истот период минатата година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести