вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 3

Релативно топло време до крајот на месецов

vreme-sonce-temperatura

Поврзани вести

До крајот на овој месец ќе може да уживаме во релативно топло време за овој период од годината. Според прогнозите, минусни утрински температури не очекуваат дури на почетокот на следниот месец.

Во наредната недела не очекува воглавно суво и топло време, со максимални температури до 20 степени.

vremenska-prognoza-noemvri

Според прогнозите, пад на температурите ќе има од следниот понеделник, а минусни утрински температури се очекуваат од почетокот на следниот месец.

Најчитани вести