вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Релативно топло време и во следните денови, в недела локален дожд

zima bez sneg

Поврзани вести

И во следните денови ќе продолжи стабилното и релативно топло време, најавуваат метеоролозите.

Во утринските часови ќе има појава на магла и ниска облачност, а веќе од недела попладне ќе има услови за локален дожд.

Утре температурите ќе се движат од пет степени во Тетово до 15 степени во Гевгелија. Во Скопје и околината ќе преовладува релативно стабилно време со максимална дневна температура до деветиот степен.

За в петок метеоролозите најавуваат стабилно време со сончеви периоди и температура од шест до 15 степени. Релативно стабилно време ќе не’ очекува за викендот, кога максималните дневни температури ќе достигнат до 14-от односно 12-от степен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести