сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Реми не го помина лекарскиот преглед

Францускиот интернационалец од редовите на Квинс Парк Ренџерс, Лорик Реми, нема да бид најнова летна аквизиција на големиот ривал од англиската Премиер лига, тимот на Ливерпул.

REMI LEKARSKI PREGLED

Последни вести

Францускиот интернационалец од редовите на Квинс Парк Ренџерс, Лорик Реми, нема да бид најнова летна аквизиција на големиот ривал од англиската Премиер лига, тимот на Ливерпул.

Брзоногиот напаѓач пред неколку дена пристигна во САД за да го финализира најавениот трансфер, но на големо изненадување, Реми не ги помина задолжителните лекарски прегледи.
Раководните лица на Ливерпул потврдија дека задолжителниот лекарски преглде траел подолго од очекуваното пораи неочекуваните компликации со здравствената состојба на францускиот интернационалец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести