сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 33

Реми во Памплома

Нерешено 1:1 заврши последниот натпревар од 27.коло на Шпанското фудбалско првенство одигран синоќа во Памплома меѓу Осасуна и Еибар.

133591518

Поврзани вести

Гостите поведоа со голот на Гарсија Мартинез во 72.минута, бод на Осасуна и донесе Кенан Кордо со погодокот постигнат седум минути подоцна.

Еибар е осми на табелата со 40 бода, Осасуна и натаму е последна со само 11 освоени бодови.

Резултати на натпревари од оваа рунда:
Депортиво Ла Коруња – Барселона 2:1,
Реал Сосиедад – Атлетик Билбао 0:2,
Гранада – Атлетико Мадрид 0:1,
Малага – Алавес 1:2,
Севиља – Леганес 1:1,
Валенсија – Хихон 1:1,
Реал Мадрид – Бетис 2:1,
Еспањол – Лас Палмас 4:3 и
Селта – Виљареал 0:1.

Табела: Реал Мадрид 62 бода, Барселона 60, Севиља 57, Атлетико Мадрид 52, Виљареал 48, Реал Сосиедад 48, Атлетик Билбао 44.

Најчитани вести