недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ренова на мегдан со Работнички, Тетекс против Хоризонт Турново

куп на македонија

Поврзани вести

Екипата на Ренова, која во четвртфиналето направи големо изненадување со тоа што го елиминараше фаворитот Вардар, во полуфиналето ќе игра против тимот на Работнички.

Вториот полуфинален дуел го сочинуваат Хоризонт Турново и Тетекс.

Првите натпревари се закажани за 18-ти март, додека реваншот ќе се игра на 15-ти април следната година.

Најчитани вести