недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Реновираниот граничен премин „Блаце“ денеска стартува со работа

Реновинариниот граничен премин на границата меѓу Македонија и Косово денеска ќе биде пуштен во употреба

blace-3-

Поврзани вести

Модернизираниот и реконструктиран граничен премин „Блаце“ на македонско-косовската граница денеска ќе биде пуштен во употреба.

На свеченоста ќе присуствува и вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести