понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Репрезентативците на Хрватска бесни и не комуницираат со медиумите

HRVATITE NE KOMUNICIRAAT

Последни вести

Репрезентативците на Хрватска се бесни по објавата на експлицитните фотографии од нивното капење потполно голи во хотелските базени во Бразил, и донесоа едногласна одлука повеќе да не комуницираат со медиумите од Хрватска кои ги објавија фотографиите.

Предводникот на „коцкастите”, Нико Ковач, потврди дека целосно ги разбира неговите фудбалери, може да ги свати зошто се бесни и не може да даде точен одговор кога повторно ќе комуницираат со хрватските медиуми.

„Не можам јас да ги повлечам за уши и да ги доведам пред вас. И јас го почитувам нивното мислење. Како ќе се чувствувавте вие да ве фотографираа голи? Тие фотографии ги виде целиот свет. Па, момците рекоа не и вие добро знаете зошто“ – рече селекторот Нико Ковач на редовната прес-конференција во Бразил на која дојде сам без ниту еден од фудбалерите. Не знам кога повторно ќе комуницираат, дали ќе молчат некој ден, или до крајот на првенството не знам“, изјави Ковач.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести