четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Ресенчанец го прободел со нож својот вујко

noz

Поврзани вести

Ножеви играле при семејна расправија во Ресен.

Триесет и петгодишниот М.Л.  доби кривична бидејќи по расправијата со неговиот вујко со кујнски нож му нанел расекотина во пределот на стомакот.

Повредениот е пренесен во Здравственот дом Ресен каде му е укажана лекарска помош.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести