Македонија,Крими хроника

Ресенчанец го прободел со нож својот вујко

Ресенчанец го прободел со нож својот вујко

Ножеви играле при семејна расправија во Ресен.

Триесет и петгодишниот М.Л.  доби кривична бидејќи по расправијата со неговиот вујко со кујнски нож му нанел расекотина во пределот на стомакот.

Повредениот е пренесен во Здравственот дом Ресен каде му е укажана лекарска помош.