четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 26

Ресенчанец загина во сообраќајна несреќа

soobrakajka-trkalo-540x320

Поврзани вести

Вчера, околу 20,00 часот на магистралниот пат Битола-Прилеп во близина на с. Србци настанала сообраќајна незгода помеѓу ПМВ „Фиат Пунто“ со ресенски регистарски ознаки управувано од Гоце Т.(29) од Ресен и ТМВ-Тегнач „Рено“ со полуприколка со скопски регистарски ознаки управувано од М.Ц.(61) од Крива Паланка.

Во незгодата од здобиените телесни повреди Гоце починал, додека М.Ц. се здобил со тешки телесни повреди.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести