среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ресенчани и тетовци останаа без злато и пари

На тетовецот А.М. крадецот му одзел златен накит во вредност од околу 185.000 денари. Ресенчанецот Е.М.во чија куќа крадците влегле преку покривот, останал без златен накит, две кредитни картички и 1.000 американски долари.

zlato

Поврзани вести

Златен накит и пари се украдени вчера во две куќи во Тетово и во Ресен, соопшти полицијата.

На тетовецот А.М. крадецот му одзел златен накит во вредност од околу 185.000 денари. Ресенчанецот Е.М.во чија куќа крадците влегле преку покривот, останал без златен накит, две кредитни картички и 1.000 американски долари.

Полицијата презема мерки за откривање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести