понеделник, 1 мај 2017  |  Вести денес: 1

Решете се од подочниците со лимон и домат

Лимонот е полн со витамин Ц и антиоксиданси, а доматот е исклучително богат со витамини Б1, Б2, Б3, Б6, А и антиоксиданси.

podocnici-630x396

Последни вести

Ако сте еден од оние несреќните, оние што секој ден ги „носат“ своите торби околу очите, тогаш дефинитивно треба да го пробате овој неверојатен третман дома.

Овој третман е навистина ефективен. Станува збор за природен рецепт што ќе ви помогне да ги избришете овие здодевни темни кругови околу очите и ќе изгледате свежо и одморено.

Првото нешто што треба да направите е да пиете многу вода и да почне да спиете на грб.

Еве го рецептот за овој природен производ со домати и лимон:

Потребно ви е ½ лимон и 1 парче домат. Исцедете го лимонот и исцедете го сокот од доматот и измешајте ги течностите. Користете памук за течноста да ја нанесете околу очите. Запомнете дека лицето мора да биде исчистено пред да почнете со апликацијата. Потопете топче памук во сокот од лимон и домати и нежно нанесете ја течноста под очите, во еден потег. Оставете го сокот да отстои 15 минути, а потоа измијте го лицето и нанесете крема.

Лимонот е полн со витамин Ц и антиоксиданси, а доматот е исклучително богат со витамини Б1, Б2, Б3, Б6, А и антиоксиданси.

Најчитани вести