недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ретки снимки од “младиот” Надал

Шпанецот Рафаел Надал е еден од најдобрите тенисери на сите времиња.

Се појавија ретки снимки од младиот Надал

Се појавија ретки снимки од младиот Надал

Поврзани вести

Надал долго време му е посветен на тенисот, а досега има освоено вкупно 14 грен слем титули.

Сепак, ретко кој го има видено на помлади години, пред да и стане познат на светската јавност. Токму затоа на интернет беа поставени снимки кои ги прикажуваат неговите играчки денови на рана возраст.

Најчитани вести