сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Реванш со Грција, билетите во продажба од утре

Untitled

Последни вести

Ракометната „треска„ до неделниот реванш дуел со Грција започна, а билетите за овој спортски спектакл ќе бидат пуштени во продажба в среда на 11 јуни. Цените на влезниците за овој натпревар ќе изнесуваат 300 и 400 денари, а за очекување е истите да бидат експресно разграбани.

Овој меч ќе биде последен во сезоната за сите наши ракометари и како потврда на успешната сезона, квалификацијата за мундијалот во Катар пред домашната публика би било идеално сценарио. Пласман на светското првенство треба да биде и прво доближување до ракометниот турнир на Олимписките игри во Рио де Жанеиро во 2016 година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести