петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Резервниот напаѓач на Јувентус доби три понуди

Агентот на резервниот напаѓач на Јувентус, Фабио Кваљарела потврди дека неговиот клиент веќе има добиено три примамливи понуди.

REZERVNIOT NAPAGAC JUVENTUS

Последни вести

Агентот на резервниот напаѓач на Јувентус, Фабио Кваљарела потврди дека неговиот клиент веќе има добиено три примамливи понуди.

Интерес за 31-годишниот напаѓач покажале челниците на Парма, Лацио и Самдорија, но Кваљарела ќе потпише за тој клуб кој му гарантира статус на стандаредн првотимец.

Поранешниот напаѓач на Наполи ќе добие зелено светло за промена на клупската средина само доколку официјалната понуда за неговите услуги не биде помала од 5 милиони евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести