четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Резултати од проектот „Оддржлив систем за континуирано основно и средно образование за принципите за заштита на личните податоци

Конференција по повод Европскиот ден за заштита на податоците

spiro ristovski

Поврзани вести

Министерот за образование и наука, Спиро Ристовски, утре во 11,30 часот, во „М6” Едукативниот центар во Скопје, ќе се обрати на Националната конференција на која ќе бидат презентирани резултатите од спроведениот проект „Оддржлив систем за континуирано основно и средно образование за принципите за заштита на личните податоци“, чијшто корисник е Дирекцијата за заштита на личните податоци, а е финансиран од Европската Унија.

Конференцијата ја организира Дирекцијата за заштита на личните податоци, по повод одбележување на Европскиот ден за заштита на податоците.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести