среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Резултати од првиот ден од Светско сениорско карате првенство

Иво Цветковски прво коло го победи репрезентативецот на Исланд, Јоханес Гаути Отарсон со 3:0, но веќе следното коло беше поразен од репрезентативецот на Алжир, Уалид Буабауб со резултат 0:0 и изјаснување на судиите.

ivo

Последни вести

Ве информираме дека првиот ден од Светското првенство за сениори за Македонската репрезентација започна со настапот на Пулексенија Јованоска – кати и Берат Јакупи, Моника Стефановска и Иво Цветковски во борби.

Пулексенија Јованоска изгуби во прво коло од репрезентативката на Виетнам, Хoанг Нган Нгијен со 1:4.

Моника Стефановска, исто така, изгуби во прво коло од репрезентативката на Полска, Камила Варда,  со резултат 1:1 и изјаснување на судиите.

Иво Цветковски прво коло го  победи репрезентативецот на Исланд, Јоханес Гаути Отарсон со 3:0, но веќе следното коло беше поразен од репрезентативецот на Алжир, Уалид Буабауб со резултат 0:0 и изјаснување на судиите.

Берат Јакупи, после три последователни победи над репрезентативците од: Шкотска, Марк Мекали 7:0, Тунис, Маруан Ахмен Езар, 3:2 и Португалија  Елио Ернандез со резултат 5:5 и изјаснување на судиите, изгуби од репрезентативецот на Египет, Мохамед Ел Котби, со резултат 0:0 и изјаснување на судиите.

Денес ќе настапат Симона Заборска, Емил Павлов  и Тодор Ристески.

Комплетни резултати можете да најдете на www.sportdata.org а пренос во живо од натпреварот на www.wkf.net

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести