вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 45

Резултати од Вардар Јуниор лигата

На градскиот стадион во Велес, во саботата се одигра шестото коло на Вардар Јуниор лигата. На турнирот настапија ФК Форца – Вардар од Скопје, ФК Мал Ајакс – Вардар од Штип и ФК Ново Лисиче од Скопје, како и домаќинот ФК Борец Јуниор од Велес.

rezultati-od-vardar-junior-ligata-640x480

Поврзани вести

Во продолжение може да ги погледнете резултатите од натпреварите:

Генерација 2003 година:
ФК Форца-Вардар – ФК  Мал Ајакс-Вардар 8-1

Генерација 2005 година:
ФК Ново Лисиче – ФК Борец Јуниор 3-0
ФК Борец Јуниор – ФК  Мал Ајакс-Вардар 1-2
ФК Ново Лисиче – ФК Мал Ајакс-Вардар 1-0

Генерација 2006 година:
ФК Форца-Вардар – ФК Мал Ајакс-Вардар 6-0
ФК Ново Лисиче – ФК Мал Ајакс-Вардар 1-0
ФК Форца-Вардар – ФК Борец Јуниор 4-1
ФК Ново Лисиче – ФК Борец Јуниор 3-3

Најчитани вести